2012. január 21., szombat

A tetovált lány

(The Girl with the Dragon Tattoo)
Színes, magyarul beszélő, amerikai-svéd-angol-német thriller, 158 perc, 2011
Rendező: David Fincher
Főszereplők: Rooney Mara, Daniel Craig, Stellan Skaarsgard, Robin Wright, Embeth Davitz, Cristopher Plummer, Joel Kinnaman, Joely Richardson, Moa Gaprendal

Valamiért az idióta amerikaiak nem képesek megnézni egy külföldi filmet. A nemrégiben játszott svéd illetékességű Millenium trilógia viszont világszerte sikert aratott, így aztán Amerikában egyszerűen újra forgatták az egészet. Számomra ez azért érdekes, mert semmit a világon nem tettek hozzá, semmit nem változtattak meg, csak egyszerűen leforgatták újra a saját szereplőikkel, ezúttal angol nyelven.

Aki szerette az eredeti filmet, az most is jól fog szórakozni. Hiszen Daniel Craig remek színész, Stelen Skaarsgard zseniális az intrikus szerepben, a különben nagyon is szép Rooney Mara pedig kellően el van csúfítva Lizbeth szerepéhez.

De ennél többet nem nagyon lehet mondani róla, hiszen minden pontosan olyan, mint az előző filmben. Tehát innentől lásd az eredeti kritikát…
Értékelés: 1 (Agyhalál) - 10 (Csoda!) skálán: 7 pont – Nagyon jó

Jack és Jill

(Jack and Jill)
Színes, magyarul beszélő, amerikai vígjáték, 91 perc, 2011
Rendező: Dennis Dugan
Főszereplők: Adam Sandler, Al Pacino, Katie Holmes, Eugenio Derbez, Valerie Mahaffey, David Spade, Nick Swardson, Shaquille O’Neal

Én tehetek róla, hogy engedtem a kísértésnek, így nem panaszkodhatom… Előbb-utóbb minden komikusnak eljön az a pillanat, amikor csinál egy filmet, melyben két szerepet játszik. Íme, eljött ez Adam Sandler életében is. Így aztán immár duplán unalmas, nézhetetlen és erősen fárasztó.

Jack sikeres producer, van egy ikertestvére Jill, akitől szinte retteg, mert az elviselhetetlen. De egy családlátogatás során hirtelen nagy szüksége lesz rá, mert az elviselhetetlen lány valamilyen rejtélyes okból nagy hatást gyakorol Al Pacinóra, akit be kell szervezni egy Starbucks reklámba, különben Jack ügynöksége csődbe megy. Persze senki sem beszél, mindenki hátulról jön és még csak véletlenül sem őszinte senki sem…

Dennis Dugan rendező sikertelenül vette az akadályt. A film sekélyes, unalmas, sokszor gusztustalan. A poénok jelentős része altesti, ez mindent elárul a színvonalról. Az egyetlen értékelhető teljesítmény Al Pacino, aki saját magát játssza, azaz inkább parodizálja. El sem tudom képzelni, hogy mivel vették rá, hogy szerepet vállaljon ebben a förmedvényben, de mindenesetre ő az egyetlen értelmes dolog a történetben.

Ezen kívül csak a pillanatokra feltűnő hírességek adnak élményt, mint Katie Holmas, Shaqe vagy Johnnie Depp. Ennél több jót erről a filmről már nem tudok mondani.

Rémes. Meneküljön, ki merre lát.
Értékelés: 1 (Agyhalál) - 10 (Csoda!) skálán: 3 pont - Gyatra

Az öldöklés istenei

(Carnage)
Színes, feliratos, francia-német-lengyel vígjáték, 79 perc, 2011
Rendező: Roman Polanski
Főszereplők: Kate Winslet, Jodie Foster, Christoph Waltz, John C. Reilly,

Két gyerek a játszótéren összebalhézik és az egyik megüti a másikat. A szülők kultúr módon akarják elintézni a dolgot, ezért meghívják a másik gyermek szüleit, hogy megbeszéljék a dolgokat. Innentől kezdve sejthető, hogy ebben a szituációban nem lehet győztes senki…

Roman Polanski nagy kockázatot vállalt. A sikeres kamara darabot vitte filmre, melynek egész cselekménye a négy színész játékán alapul úgy, hogy azok szinte el sem hagyják a lakást. Ez színpadon remek alaphelyzet, egy film esetében azonban könnyen veszélyessé válhat. Polanski azzal ellensúlyoz, hogy négy remek színészt választ a feladatra, akik egytől egyik remekül formálják meg karaktereiket. Félelmek, előítéletek és hiedelmek látnak napvilágot, sorban jönnek a konfliktusok és egymásnak feszülnek a szereplők.
 
Jó a fényképezés, jó a zene és remekül játszanak a szereplők. Így aztán sikerül az izgalmat is kellő szinten tartani ahhoz, hogy igazán érdekes élmény legyen megnézni a filmet. A remek párbeszédeken pedig sokáig lehet gondolkodni…
Értékelés: 1 (Agyhalál) - 10 (Csoda!) skálán: 8 pont - Remek